Archiwum Państwowe w Bydgoszczy

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Wystawa "Wisła w dokumencie archiwalnym"

Wystawa "Wisła w dokumencie archiwalnym"

14 lipca 2017

W dniu 14 lipca dyrektor Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, mgr Eugeniusz Borodij, uroczyście otworzył plenerową wystawę Wisła w dokumencie archiwalnym, usytuowaną na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Współorganizatorem wystawy jest Miasto Bydgoszcz.

Czytaj więcej o: Wystawa "Wisła w dokumencie archiwalnym"
Przejdź do - Otwarcie wystawy Wisła w dokumencie archiwalnym

Otwarcie wystawy Wisła w dokumencie archiwalnym

5 lipca 2017

W okresie od 14 do 23 lipca 2017 r. w Bydgoszczy będzie można obejrzeć ogólnopolską wystawę plenerową pt.  Wisła w dokumencie archiwalnym. Na 40 planszach  zostaną zaprezentowane kopie dokumentów związanych z królową polskich rzek. Miejscem ich ekspozycji będzie Wyspa Młyńska (Międzywodzie), miejsce spacerów wielu bydgoszczan. Współorganizatorem wystawy są archiwa państwowe i Miasto Bydgoszcz, który partycypuje w kosztach jej transportu.

Otwarcie wystawy nastąpi 14 czerwca o godzinie 1130. 

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Międzynarodowy Dzień Archiwów

31 maja 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów  zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w sobotę, 10 czerwca, w godzinach 900-1400. Osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć przygotowaną wystawę Wisła w dokumentach Archiwum Bydgoskiego w holu na I piętrze budynku Archiwum. Opracowane lekcje i spotkania archiwalne będą okazją do zapoznania się z historią Archiwum, zgromadzonym zasobem, zasadami udostępniania archiwaliów. Na zorganizowanych warsztatach genealogicznych przybliżymy metody badań genealogicznych oraz tworzenia archiwum rodzinnego

Noc w Archiwum Bydgoskim

16 maja 2017

W najbliższą sobotę, 20 maja, Archiwum Bydgoskie otworzy swoje podwoje w godzinach 1800-2200. Będzie okazja, aby zapoznać się z dziejami Archiwum i jego zasobem,  zasadami korzystania z archiwaliów. Przybliżymy metody badań genealogicznych oraz tworzenia archiwum rodzinnego. Zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę  Manifestacje patriotyczne bydgoszczan 1920-1939 w holu budynku Archiwum na I piętrze.

Przejdź do - Dar od Pani Gizeli Chmielewskiej

Dar od Pani Gizeli Chmielewskiej

20 kwietnia 2017

Zasób Archiwum Państwowego w Bydgoszczy powiększył się o kolekcję fotografii z archiwum rodzinnego ofiarowaną przez red. Gizelę Chmielewską, znaną bydgoską dziennikarkę od lat zafascynowaną historią Kresów i kresowiaków, którzy po 1921 roku zmuszeni do opuszczenia rodzinnych stron osiedlili się w Bydgoszczy i związali swoje życie z naszym miastem.

Czytaj więcej o: Dar od Pani Gizeli Chmielewskiej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Materiały z zasobu Archiwum na wystawie

    Materiały z zasobu Archiwum na wystawie

  • Powiększ zdjęcie Materiały z zasobu Archiwum na wystawie

    Materiały z zasobu Archiwum na wystawie

  • Powiększ zdjęcie Doktor habilitowany Marek Romaniuk

    Doktor habilitowany Marek Romaniuk

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-07
Data publikacji:2015-05-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21245